Biztos nyugdíj az időskori méltóságért
A nyugdíjbiztosítás biztonságos, kiszámítható út saját nyugdíjához, melyhez 130 ezer Forint adójóváírás jár. Válasszon garantált vagy változó hozamú megoldást még ma!
MIT VESZÍTHET, HA AZ ÁLLAMRA BÍZZA MAJDANI NYUGDÍJÁT?
Magyarország Alaptörvénye (XIX. cikk (4) bekezdés) megszüntette a korábbi Alkotmányban biztosított jogot (70/E.§), mely garantálta, hogy a nyugdíjjárulék alapján nyugdíjjogosultságot szerezzünk. Az ezt kifejtő videót ide kattintva tekintheti meg. Ezen túlmenően a hatályos Ptk. (Polgári Törvénykönyv) kötelezi a gyermekeket szüleik eltartására.
Más szóval: az állam felelősségét áthelyezték a gyermekekre. Az állam bármikor csökkentheti a nyugdíjakat, hiszen a gyermekek kötelesek eltartani a szülőket.
MELY ESETEKBEN ÉRI MEG ÖNNEK NYUGDÍJMEGTAKARÍTÁST INDÍTANIA?
Mit nyer velünk?
MIÉRT A NYUGDÍJBIZTOSÍTÁS?
A különböző nyugdíjmegtakarítási módokkal összesen évente 280 000 Ft adójóváírásra tehet szert. Ezek összehasonlítását ide kattintva olvashatja.
Gyakran ismételt kérdések
Mint minden életbiztosítás esetében, a nyugdíjbiztosításnál is három szereplőt különböztetünk meg: szerződő, biztosított és kedvezményezett.
A nyugdíjbiztosítás szerződője a díjfizető, így ő kapja meg az adójóváírást.
A biztosított az, akinek a nyugdíjba vonulásakor fog fizetni a biztosító.
A kedvezményezett az a személy, aki halál vagy lejárat esetén a biztosítási vagy lejárati összeget megkapja.
A szerződő személye eltérhet a biztosítottól és a kedvezményezettől is, de nyugdíjbiztosítások esetében a biztosított és a lejárati kedvezményezett személye meg kell, hogy egyezzen.
A nyugdíjbiztosításra az adott évben a szerződő által befizetett megtakarítás 20%-át a személyi jövedelemadójából a NAV átutalja az Ön nyugdíjbiztosításának az alszámlájára. Ehhez az összeghez nem tud hozzáférni, csak a nyugdíjbiztosítás valamely szolgáltatása esetén. Az adójóváírásról szóló igazolást az adott megtakarítási évet követő január 31-ig a biztosító megküldi a szerződőnek, aki ennek alapján el tudja készíteni az adóbevallását és visszaigényelni a 20% adójóváírást. A NAV az adóbevallás benyújtását követően 30 napos határidővel átutalja az összeget a nyugdíjbiztosítási számlára.
A nyugdíjbiztosításoknak törvényben meghatározott esetekben kell szolgáltatniuk:
- Amikor a biztosított eléri a nyugdíjkorhatárt.
- A biztosított korkedvezményes nyugdíjba vonul (pl. a nők 40 éves munkaviszonyt követően) és a nyugdíjjogosultságát a nyugdíjszelvényével igazolni tudja.
- A biztosított elhalálozása esetén.
- A biztosított 39%-ot meghaladó tartós egészségkárosodása (rokkantság) esetén.
Nem. KATA-sok nem fizetnek személyi jövedelemadót, így nincs miből visszaigényelni az adójóváírást. De egy KATA-s vállalkozó várható állami nyugdíja az alacsony járulékfizetés miatt rendkívül alacsony, így adójóváírás nélkül is elengedhetetlen, hogy rendelkezzenek nyugdíjbiztosítással.
Nnyugdíjbiztosítás kötésére a törvényben meghatározottak szerint csak személyes konzultációt követően, az ügyfél igényeinek feltárása és az arra adott megfelelő termék bemutatását követően kerülhet sor. Online szerződéskötésre nincs lehetőség. Előzetes kalkulációt itt kérhet, személyes beszélgetésre pedig ide kattintva jelentkezhet.
Ha Ön a tartam alatt bármikor rész- vagy teljes pénzkivonást hajt végre, akkor a teljes addig megkapott adójóváírást 20%-kal növelten vissza kell fizetnie az adóhatóságnak.
A nyugdíjbiztosítás lejárata a szerződéskötés évében hatályos nyugdíjkorhatár elérése, így a korhatár emelésnek semmilyen hatása nincs a már megkötött szerződések tartamára.
A magánnyugdíjpénztárak esetében az adózó NAV (akkor még APEH) számára átutalt nyugdíjjárulékának egy részét az adóhatóság tovább utalta az adózó által választott magánnyugdíjpénztár számára.
A nyugdíjbiztosítás esetében viszont a magánszemély adózott jövedelméből fizeti a megtakarítását, melyre a biztosítóval szerződik, így az magántulajdonnak minősül. A két megtakarítási forma így teljesen elkülönül egymástól, nem kell tartani attól, hogy a nyugdíjbiztosítást egy jogszabályváltoztatás nyomán elveszik a szerződőtől.
Igen, amennyiben Ön a családi adókedvezmények vagy adónem változtatás (pl. KATA-s vállalkozó lesz) megszűnik a személyi jövedelemadó fizetési kötelezettsége, akkor nem lesz miből visszaigényelni a 20% adójóváírást.
Másik eset lehet, ha törvény szünteti meg az adójóváírás intézményét, ekkor a már megkapott adójóváírást ez nem érinti, de a jövőben már nem lesz rá jogosult. Épp ezért érdemes minél előbb megkötni a szerződést, hogy a lehető legtöbb adóévben élvezhesse az adójóváírás előnyeit.
A legtöbb biztosító lehetőséget ad díjfizetés szüneteltetésére, díj csökkentésére vagy akár végleges díjmentesítésre is. Érdemes ún. eseti díjakat is fizetni a nyugdíjbiztosítás alszámlájára, így fizetési nehézség esetén ebből az összegből átvezethető a rendszeres megtakarításra a megfelelő összeg.
A szerződésben megjelölt haláleseti kedvezményezett megkapja a szerződésben rögzített biztosítási szolgáltatás összegét. A szolgáltatás nem része a hagyatéki eljárásnak, kivéve abban az esetben, ha nem jelöl meg haláleseti kedvezményezettet. Ekkor a törvényes örökös(ök) kapják a szolgáltatást.
A nyugdíjbiztosítások valamennyi szolgáltatása adó- és illetékmentes. Tartam előtti megszüntetés esetén a hozam után a kamatadó szabályait kell alkalmazni.
Igen, de ebben az esetben az addig megkapott adójóváírást 20%-kal növelten vissza kell fizetnie, valamint a legtöbb biztosító ebben az esetben visszavásárlási költséget érvényesít.
Kérhet részleges vagy teljes visszavásárlást unit linked nyugdíjbiztosítás esetén, klasszikus nyugdíjbiztosításoknál kötvénykölcsönt vagy felmondást választva tud pénzhez jutni.
Igen, ezt a jogot minden nyugdíjbiztosításnak tartalmaznia kell. Ebben az esetben nem érvényesítenek a biztosítók visszavásárlási költséget és az adójóváírásokat sem kell visszafizetnie.
Jellemzően valamilyen szerződéskötéshez kapcsolódó költség (pl. forgalmazási költség) a legmagasabb mértékű költség, de számolni kell alapkezelési, vagyonarányos és valamilyen havi adminisztrációs költséggel is. Az összehasonlíthatóságot segíti a TKM (Teljes Költség Mutató) alkalmazása, de ezek adott tartamra és díjra vannak kalkulálva, amitől eltérve jelentősen különbözhet a tényleges költség.
A hagyományos vagy klasszikus szerződések esetében igen, a unit linked termékek esetében természetesen nem. A garantált kamat azonban jellemzően 0% vagy ahhoz nagyon közeli mértékű, ezen felül a többlet hozamból ad visszatérítést a biztosító.
További kérdése van?
Szeretettel látjuk irodánkban, de igény esetén Önhöz is szívesen ellátogatunk
IDÉN UTOLJÁRA!
Ingyenes befektetői klubrendezvény
Gyere el személyesen és tedd fel a kérdéseidet!
Üdvözlöm!
Azután szeretnék érdeklődni, hogy Magyarországon mennyire elterjedt (van-e egyáltalán olyan) biztosító, vagy bank amelyik egyszeri díjas, járadékszolgáltatást végez. Lehet nem jól mondom és járadékbiztosítás inkább. Olyan után érdeklődöm, ahol egy nagyobb összeg befizetése után rögtön (tehát nem a nyugdíjkorhatár elérésekor ) folyósítani kezdik havonta a járadékot, mondjuk akár 20-30 évig.
Ha ilyen kérdésekkel nem is foglalkoznak, akkor elnézésüket kérem.
Üdvözlettel: Molnár István
Kedves István!
Van lehetőség arra, amit kér. Egyszeri díjas életbiztosítás terhére kérhető rendszeres pénzkivonás, akár a befizetés utáni első hónaptól kezdődően.
Ha érdeklik a részletek, kérem írjon e-mailt az elérhetőségeivel, felveszem Önnel a kapcsolatot.
Üdvözlettel, Szűcs Krisztián